Barcode: 0021130196074
Raw whole almonds
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
kosher
organized kashrut kosher
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 567.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 13.3 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Almonds
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kashi Entre's Mayan Harvest Bake 10oz
B NOVA 4
Cereal, Organic Blueberry Clusters
Kashi
C NOVA 4
GO Chocolate Crunch Cereal
Kashi
C NOVA 4
Kashi Entre's Creamy Cashew Noodle 8oz
C NOVA 3
Kashi Entre's Pesto Chickpea Quinoa 9oz
B NOVA 3
Kashi Entre's Black Bean Mango 10oz
A NOVA 3
Wheat Biscuits, Dark Cocoa Karma
Kashi
A NOVA 3
Kashi Golean Cereal Honey Almond Flax 16.8oz
C NOVA 4
Kashi Entre's Fire Roasted Quinoa 9.5oz
B NOVA 3
Organic Crispy Cinnamon Puffs + Filled Pillows Made With Honey, Cinnamon And Sweet Apple Super Food Combos Cereal, Honey Cinnamon
Kashi
C NOVA 4
Chocolate Crisp Cereal
Kashi
C NOVA 4
Kashi Entre's Coconut Lemongrass Rice 9oz
B NOVA 3