Barcode: 0036232090601
Raw Whole Natural Almonds
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2,130.0 kcal |
| Fat | 178.0 g |
| of which saturated | 11.1 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 33.3 g |
| Proteins | 66.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
RAW NATURAL ALMONDS
Related Products in Undefined
Raisin Bran Cereal
Food Club
D NOVA 4
Chicken & Wild Rice
Food Club
A NOVA 4
Rice Squares Toasted Rice Cereal
Food Club
D NOVA 3
Organic Sweet Bread & Butter Pickle Slices
Full Circle
D NOVA 4
Unsweetened Blueberries
Food Club
NOVA 1
Minestrone With Garden Vegetables In A Zesty Broth
Food Club
A NOVA 4
All Purpose Harina Flour
Food Club
C NOVA 1
Organic Baby Dill Pickles
Full Circle
A NOVA 4
Chicken Noodle Ready To Serve Soup
Food Club
A NOVA 4
Part Skim Ricotta Cheese
Food Club
C NOVA 4
Low Fat Milk
Full Circle, Topco Associates Inc.
A
New England Style Clam Chowder
Food Club
A NOVA 4