Barcode: 0711535510642
Raw Wild Caught Gulf Shrimp
by Wild Harvest
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 107.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 20.5 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Gulf shrimp, water, salt.
Related Products in Seafood
Coles Premium Wild Caught Pink Salmon Pink Salmon
Coles
A NOVA 3
Solid White Tuna Albacore
Bumble Bee
A NOVA 3 Eco-Score E
Brisling Sardines
Safcol
D Eco-Score D
Raw Tail-Off Wild Gulf Shrimp
Kirkland Signature
A NOVA 1
Skipjack Wild Tuna
Wild Planet
A NOVA 3 Eco-Score E
Calamari fritti
Boni
C NOVA 4
Filets de hareng sauce chili
Boni
D NOVA 4 Eco-Score C
Steamed Salmon Fillets
Tesco
A NOVA 3 Eco-Score E
Creamy fish pie
Specially Selected
C NOVA 4
4 breaded white fish fillets
Lidl, Simply
A NOVA 4 Eco-Score D
THON A L'HUILE D'OLIVE
Boni
B
Chunk Light Tuna
StarKist
A NOVA 3 Eco-Score E