Barcode: 8994439216922
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 118.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 24.7 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Shrimp, salt, sodium tripolyphosphate (to protect product from dehydration).
Allergens
crustaceans
Additives
e452
e452vi
Related Products in Seafood
Tonno all Olio di Oliva
Rio Mare
D NOVA 3
Bio-Lachs-Filet
Followfood
A NOVA 1
8 Lachs-Stäbchen
Iglo
A NOVA 3 Eco-Score E
Smoked Haddock Fish Cakes
Tesco
C NOVA 4 Eco-Score E
Cocoa Coconut Raw Fruit & Nut Bar
Nakd
NOVA 3
Fischstäbchen
FRoSTA, Fisch, Bofrost
D NOVA 3 Eco-Score E
Paté atún
Casa Tarradellas
D NOVA 4
Sardines
Migros
B NOVA 3 Eco-Score C
Filets de colin nature
Golden Seafood
A NOVA 1
Blue Angel Tuna Chunks In Sunflower Oil 170G
Blue Angel
A
Rillettes de Langouste Royale Nature
Palladines
D NOVA 4
Thunfisch-Filets ohne Öl
Saupiquet RIO mare
A NOVA 3 Eco-Score E