Barcode: 8586008109898
RAW with filling
by Nature Line
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
no added sugar
raw
Categories
Available in
czech republic, slovakia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 342.0 kcal |
| Fat | 3.8 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 56.0 g |
| Fiber | 4.1 g |
| Proteins | 4.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
dates raisins, dates syrup, oligofructose (fibre), dried oranges 9,4% (orange, apple juice concentrate), fat-reduced cocoa 8,4%, isomaltulose cocoa butter, shea, cocoa nibs
Allergens
gluten
Related Products in Raw Fruit Bar
Nakd coffee & walnut
Nakd coffee & walnut
D NOVA 1
Caramelized onion hummus
C NOVA 3
Seasoned butter
E NOVA 4
Porcini Dried Mushrooms
Buona foods
A NOVA 1
Greek Yogurt
NOVA 4
Sliced Portabella
Buona Distributors Inc.
Seasoned butter, lemon herb
E NOVA 4
Roasted Vegetables Tomato Sauce, Mozzarella, Feta Cheese, Gouda, Green & Yellow Peppers Tomatoes, Garlic, Onions, Basil Pizza, Roasted Vegetables & Feta Cheese
Esti foods
D NOVA 4
Guacamole
C NOVA 3
Seasoned butter, red chile
E NOVA 4