Barcode: 8719153033439
Rawbar Apple Cinnamon
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
eu agriculture
eu non eu agriculture
nl bio 01
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 389.0 kcal |
| Fat | 14.0 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 57.0 g |
| of which sugars | 48.0 g |
| Fiber | 6.8 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Dadels*, AMANDELmeel*, agavesiroop*, appelstroop* 12%, kikkererwtenmeel*, linzen gemalen*, kaneel* 0,5%, zout, *=biologisch
Related Products in Snacks
Pain aux chocolat aux amandes leclerc
E. Leclerc
E NOVA 4
Calissons d'Aix
Du Roy René
D NOVA 4
Crème de nougat noir
Le Roy René
C NOVA 4
Donuts sucré decongeles (x4)
Leclerc
E NOVA 4
Nougat noir
Confiserie du Roy René
D NOVA 4
Soucoupes
C NOVA 4
Petits calissons nature et à la framboise
Le Roy René
E NOVA 4
Petits Calissons Aux Fruits
Le Roy René
D NOVA 4
Nougat blanc
Le Roy René, Roy René
E NOVA 4
Crème de calisson
Le Roy René
D NOVA 4
Nougat Blanc du Roy René
Confiserie du Roy René
E NOVA 4
Nougat noir du roy rené
Confiserie du Roy René
D NOVA 4