Barcode: 0071429015739
RAWFISH CRAB BOIL
by Zatarain's
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 100.0 g |
Ingredients
Salt, dextrose, spices (including red pepper), natural flavor, extractives of paprika, monosodium glutamate (flavor enhancer), lemon puree, sugar, and lemon juice.
Additives
e621
Related Products in Condiments
Basilicum pastasaus
Bertolli
A NOVA 3
Sesammayo
D NOVA 4
Spicy truffel mayo
Mayoneur
E NOVA 4
Original Sriracha Mayo
Mayoneur
E NOVA 4
Curry korma
Hak
A NOVA 4
Kruidig pastasaus
Bertolli
NOVA 3
Cremosa Pasta Sauce
Bertolli
C NOVA 1
Satay Sauce Ketjap
Red Phoenix
D NOVA 4
Garlic saus
Mr Kitchen’s
D NOVA 4
Truffle mayonnaise sauce
Pure
C NOVA 4
BBQ Sauce
Mayoneur
D NOVA 4
Sriracha
Brand Masters BV
E NOVA 4