Barcode: 4260416910423
Rawfood quality
by I.DO
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
eg öko verordnung
Categories
Available in
belgie
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 9.5 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de pomme* (61%)*, jus d'ananas* (35%), Eau (5%), jus de ment - he* (<1 %). *Pur jus provenant de l'agriculture biologique contrôlée.