Barcode: 3770009647021
RawNuts Carrot Cake
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
vegetarian
vegan
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 253.0 kcal |
| Fat | 14.1 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 27.3 g |
| of which sugars | 23.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Carotte* 32,7 %, Agave*, Raisin sec*, Eau, Graines de tournesol*, Huile de coprah*, Noix de cajou*, Jus de citron*, Cannelle*, Lait d'amande*, pâte de datte*, Sarrasin*, Amande*, Noix de coco râpée*, Eau, Farine de coco*,
Related Products in Snacks
Sea Salt Crackers
Dunnes
D NOVA 4
Belgian chocolate shortbread
Dunnes Stores
E NOVA 4
STEAK & ALE pie-nalty flavour
WALKERS
D NOVA 4
Mint Crisp Bar
Cleeve's Irish Confectionary
E NOVA 4
marshmallows
Dunnes
E NOVA 4
Macaroon Chocolate Bar
Cleeve's Irish Confectionary
E NOVA 4
Choffo
Cleeve's Irish Confectionary
E NOVA 4
Scilian Lemon Roulade
Fusco Family
E NOVA 4
Venezuela Milk chocolate
Dunnes Stores
E NOVA 4
Chocolate cake
E NOVA 4
Doritos Chilli heatwave
Doritos
D NOVA 4
French fries
Walkers
D NOVA 4