Barcode: 0860000491273
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 474.0 kcal |
| Fat | 24.6 g |
| of which saturated | 7.9 g |
| Carbohydrates | 28.1 g |
| of which sugars | 21.1 g |
| Fiber | 5.3 g |
| Proteins | 33.3 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Organic Pea Protein, Organic Coconut Nectar, Natural Almond Butter, Organic Raw Walnuts, Organic Cold Pressed Coconut Oil, Organic Ground Flaxseed, Freeze Dried Bananas, Organic Unsulphured Blackstrap Molasses, Organic Cinnamon, Himalayan Pink Sea Salt
Related Products in Dietary Supplements
Biosens stimulant minceur
Biosens, Léa Nature
NOVA 4
BB Perles Cheveux Ongles Peau
Floressance
NOVA 4
Magnésium Marin B6 B9 Calcium Marin - 100 Gélules - Biotechnie
Biotechnie
NOVA 4
Super Graines De Chanvre Bio - Riche En Protéines Végétales
Jardin bio
NOVA 1
Superfoob
Jardin bio
NOVA 1
biosens
Biosens
NOVA 4
Magnesium
Biosens
NOVA 4
Spiruline Vitalité, Bien-être Et Contrôle Du Poids
Floressance
Super aliment Spiruline
Jardin bio
NOVA 1
Flocons de levure nature bio
Novita
NOVA 3
Ventre Plat : Argile, Fucus, Anis Vert
Floressance, Léa Nature
NOVA 4
Spiruline
Naturesystem