Barcode: 0026883261413
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 85.0 g |
| of which sugars | 72.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, cornstarch, modified cornstarch, artificial flavors, artificial colors including (red 40).
Additives
e129
Related Products in Snacks
Haribo Frucht- Und Cola-schnecken
Haribo
D NOVA 4 Eco-Score B
Pains au chocolat
Biscoteria,Netto
E NOVA 4 Eco-Score C
superfood smoothie strawberry pineapple +prebiotic fiber
Noka
A NOVA 4
extra toasty
Cheez-It
D NOVA 4 Eco-Score B
Chocolate Chip Oatmeal Cookies
La Petite Bretonne
E NOVA 4 Eco-Score D
Arrowroot
Christie
D NOVA 4 Eco-Score D
Cookies & Cream Protein Bar
Quest
C NOVA 4
Wafer Crackers
D
Sweet & Salty Kettle Corn
Angie's Boom Chicka Pop
D NOVA 3 Eco-Score B
Waferini
Conad
E NOVA 4 Eco-Score B
Salzbrezeln Laugendauergebäck
Clarkys
E NOVA 4
Grün-Ohr-Hase
katjes
D NOVA 4 Eco-Score B