Barcode: 0855291001348
Raylicious, kettle corn, caramel
by Raylicious
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 17.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 21.4 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Popcorn, sugar, brown sugar, molasses, soy lecithin, soy oil, (contains one or more of the following: safflower oil, corn oil, sunflower oil, canola oil), artificial flavors, fd&c, yellow #5, red #40, blue #1.
Additives
e102
e129
e133
e322
e322i
Related Products in Snacks
Biscuits épeautre & abricots
Bio soleil
C NOVA 3
Beef jerky
E NOVA 4
Veggie Crisps
D NOVA 3
Veggie Crisps, Ranch
Coblentz Distributing Inc.
D NOVA 4
Walnut Creek, Potato Chips, Lightly Salted
Coblentz Distributing Inc.
D NOVA 3
Tastykake, cupkakes, chocolate
Tastykake, Tasty Baking Company
E NOVA 4
Plain White Tortilla Chips
Walnut Creek Foods
D NOVA 3
Triple Ginger Snaps
Trader Joes
E NOVA 4
Tastykake, cupkakes, chocolate
Tastykake, Tasty Baking Company
E NOVA 4
Old fashioned beef sticks
E NOVA 4
Chocolate yellow layer cake with chocolate icing
Tastykake, Tasty Baking Company
E NOVA 4
Peru
Purdy's
E NOVA 4