Barcode: 8422598050144
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 450.0 kcal |
| Fat | 36.3 g |
| of which saturated | 27.8 g |
| Carbohydrates | 3.7 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 25.1 g |
| Salt | 3.8 g |
Ingredients
carne de cerdo, sal, jerez, _lactosa_, dextrina, azúcar, especias, antioxidante E301, antioxidante E316, antioxidante E331, potenciador del sabor E621, conservador E252, conservador E250, colorante E120.
Allergens
milk
Additives
e120
e1400
e250
e301
e316
e331
e621
Related Products in Meats And Their Products
El Serranito, Cooked Ham
Erocaribe Packing Co. Inc.
C NOVA 4
Chorizos
Federal Packing Of Pr Inc
D NOVA 4
Dry salami rolled in black pepper
Busseto Foods Inc.
E NOVA 4
Dry salami rolled in herbs de provence
E NOVA 4
Dry salami
Busseto Nuggets
E NOVA 4
Apple jacks
Kellogg's
E NOVA 4
El Serranito, Turkey Breast
Eurocaribe Packing Co. Inc.
C NOVA 4
Dry Salami
Busseto Foods Inc.
NOVA 4
Fennel Salami Nuggets
E NOVA 4
Truffle salami nuggets
E NOVA 4
Classico salami nuggets
E NOVA 4
Dry Salami Nuggets
Busseto Foods
E NOVA 4