Barcode: 8600197360257
Ražene rahuljice
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
low or no fat
low fat
naturally high in fiber
Categories
Available in
serbia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 327.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 5.1 g |
| Fiber | 13.0 g |
| Proteins | 9.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Rye flakes. Allergenes: product contains gluten. May contain traces of peanut, nutty fruit, soy and sesame.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Marina Chicken & Broccoli
Lean Cuisine Balance Bowls
A NOVA 4
Gochujang cauliflower, roasted radishes, broccolini & carrots, red quinoa & chickpeas, riced cauliflower with chopped cashews
A NOVA 4
Couscous medium
Rivoire Carret
A NOVA 1
Apple, cinnamon & almond oatmeal
C NOVA 4
Classics three cheese ravioli, three cheese ravioli
C NOVA 4
Four cheese tortelloni with pesto sauce, four cheese
C NOVA 4
Three cheese ravioli with meat sauce filled with real ricotta & imported romano cheese, topped with a chunky tomato & beef sauce and mozzarella cheese
C NOVA 4
Stouffer's, rigatoni with chicken & pesto
C NOVA 4
Juzz's mee instant flat noodles developed by the singapore flour experts
E NOVA 4
SPAGHETTI IN MEAT SAUCE
Stouffer's
C NOVA 4
Sweetened lime juice, lime
E NOVA 3
BUTTERNUT SQUASH RAVIOLI
Lean Cuisine
C NOVA 4