Barcode: 5020379136129
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 81.0 kcal |
| Fat | 3.4 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
whole milk (77%), water, sugar, tapioca starch, whey powder (milk), acidity regulator (disodium phosphate), natural flavouring, colour (beta-carotene). allergy advice for allergens, see ingredients in bold. suitable for vegetarians
Allergens
milk
Additives
e160a
e160ai
e339ii
Related Products
Jus de pomme
menu bleu
B NOVA 4
Dijon prepared mustard
President's choice
E NOVA 1
Compote pommes et fraises
Le choix du président
NOVA 4
Apple Cinnamon
President's choice
C NOVA 4
Free-Run Egg Whites
Blue Menu
A NOVA 1
blueberries
no name
B
smooth peanut butter
no name
C NOVA 4
Stuffed manzanilla with pimento paste
No Name
E NOVA 4
Unsweetened Apple Sauce
President's Choice
NOVA 1
Fruit punch
choix du président
B NOVA 4