Barcode: 0070801103033
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 105.0 kcal |
| Fat | 2.8 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 16.3 g |
| of which sugars | 16.0 g |
| Fiber | 0.3 g |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Skim milk, sugar, cream, cellulose gel, artificial flavor, mono - and diglycerides, sodium tripolyphosphate, cellulose gum, carrageenan and red 3
Additives
e127
e407
e452
e452vi
e466
e471
Related Products in Dairies
Grated Romano Cheese
E NOVA 4
Muller corner greek mango 5.3z
B NOVA 4
Yogurt with strawberries and ice cream
C NOVA 4
Yogurt
Müller
C NOVA 4
Unsalted
Fleischmann's
D NOVA 4
Grated Parmesan Cheese Alternative
Bookhaus
E NOVA 4
Greek Yogury
Sainsburys
C
Lancashire
Marks & Spencer, Marks And Spencer
D NOVA 3
Rice Pudding
Trader Joe's
C NOVA 3
Meijer, yogurt, mint & chocolate chip
Muller
C NOVA 4
Grated parmesan cheese
E NOVA 4
Yogurt, raspberry chocolate chip
C NOVA 4