Barcode: 0038000212130
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 322.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 79.7 g |
| of which sugars | 30.5 g |
| Fiber | 11.9 g |
| Proteins | 8.5 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Whole grain wheat, raisins, wheat bran, sugar, brown sugar syrup, contains 2% or less of malt flavor, salt. vitamins and minerals: reduced iron, niacinamide, vitamin b6 (pyridoxine hydrochloride), vitamin b1 (thiamin hydrochloride), vitamin b2 (riboflavin), folic acid, vitamin d3, vitamin b12.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Thin Spaghetti
Skinner
A NOVA 1
Medium Shells
New World Pasta Company, Skinner
A NOVA 1
Thin Spaghetti
Skinner
A NOVA 1
Wholewheat fusilli
Sainsbury's
A NOVA 1
Wholewheat Tagliatelle
Sainsbury's
A NOVA 1
Spaghetti
Skinner
A NOVA 1
Elbows
New World Pasta Company, Skinner
A NOVA 1
Thick And Hearty Penne
Skinner
A NOVA 1
100% Pure Olive Oil
Kalamata
B NOVA 2
Spaghetti
New World Pasta Company, Skinner
NOVA 1
Thick And Hearty Spaghetti
Skinner
A NOVA 1
Quick Cook Fusilli
Sainsburys, By Sainsbury's
NOVA 1