Barcode: 0021130115105
Real Fruit Filling
by Safeway Inc.
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 345.0 kcal |
| Fat | 18.8 g |
| of which saturated | 10.2 g |
| Carbohydrates | 41.5 g |
| of which sugars | 9.4 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ENRICHED WHEAT FLOUR (FLOUR, BARLEY MALT, FERROUS SULFATE [IRON], B VITAMINS [NIACIN, THIAMINE MONONITRATE {B1}, RIBOFLAVIN {B2}, FOLIC ACID]), PALM OIL, WATER, HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, WHOLE EGGS, LEMON PUREE, CORN SYRUP, SUGAR, MODIFIED CORN STARCH, GL
Related Products in Undefined
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4