Barcode: 0758543320009
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 88.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.4 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 8.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Yogurt: grade a pasteurized skim milk, live and active probiotic cultures: s. thermophilus, l. bulgaricus, l. acidophilus, l. casei and bifidus, fruit: natural milled cane sugar, pineapples, modified corn starch, natural flavor, fruit and vegetable juice for color, citric acid. vitamin d3 added.
Additives
e330
Related Products in Dairies
Сырок глазированный СУФЛЕ С ГОЛУБИКОЙ И ЕЖЕВИКОЙ в бельгийском молочном шоколаде
РостАгроКомплекс
NOVA 4
Творог 9% с черносливом
ВкусВилл
NOVA 3
Биойогурт 2% черника
Устьянский
NOVA 4
Сырок творожный глазированный «Клубника-Земляника» в бельгийском молочном шоколаде
РостАгроКомплекс
NOVA 4
Сырок творожный глазированный «Солёная Карамель» в бельгийском молочном шоколаде
РостАгроКомплекс
NOVA 4
Сырок БЮ Александров
B NOVA 4
Сметана 20%
Творог с Манго 9%
ВкусВилл
NOVA 3
Масло сладкосливочное 72,5%
Боговарово
NOVA 2
Молоко устьянское 3,2%
Творог с курагой 9%
ВкусВилл
NOVA 1
Масло сливочное 82,5%
Деревня Счастливово