Barcode: 96198612
Real fruit in every drop
by Robinsons
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
no added sugar
vegetarian society approved
vegetarian society approved vegan
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.4 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
fruit juices from concentrate (lemon 19%, lime 18%), water, acid (citric acid), acidity regulator (sodium citrate), natural lemon and lime flavourings with other natural flavourings, sweeteners (sucralose, acesulfame k), preservatives (potassium sorbate, sodium _metabisulphite_), suitable for vegetarians and vegans,
Allergens
metabisulphite
Additives
e202
e223
e330
e331
e950
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cheesecake alternative
V-Love
D NOVA 4
Salade mélée
Migros Bio
A NOVA 3
Pain de seigle complet cuit sur pierre
Migros Bio
B NOVA 4
Plant-Base Apple Tart
V-Love
C NOVA 4
Panini di sils senza glutine
Migros aha
C NOVA 4
Bio sausage spread nature
V-Love
D NOVA 4
Pumpernickel Bio
Migros
Plant Based Creamium Choco
V-Love
C NOVA 4
Soja
V-Love Migros
NOVA 1
Zürcher Hummus
fabas
C NOVA 3
plant based Creme fraiche
D NOVA 4
Haferbrötchen
aha!
C NOVA 4