Barcode: 9300658405389
Real fruit Mango
by Yoplait
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
health star rating
health star rating 4
Categories
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 83.1 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 12.4 g |
| of which sugars | 12.2 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 4.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
MILK, SKIM MILK, MILK SOLIDS, MANGO (7%). SUGAR, WATER, GELATINE, THICKENER (1442), NATURAL FLAVOURS, NATURAL COLOURS (160a, 160c), LIVE YOGHURT CULTURES (MILK) (S. THERMOPHILUS, L. BULGARICUS). CONTAINS MILK. NUTRITIO
Allergens
milk
Additives
e1442
e160a
e160c
e428
Related Products in Dairies
Greek Strawberry
Great Value
B NOVA 4 Eco-Score B
Paradies creme
Dr. Oetker
NOVA 4
Puuviljadest suhkrutega jogurt laktoosivaba
alma
C NOVA 1 Eco-Score B
Leite enteiro
FEIRACO
C NOVA 1 Eco-Score C
Romige Vanille Smaak Vla
Jumbo
C NOVA 4
Dés de cheddar TEX - MEX
Carrefour
D NOVA 4 Eco-Score C
Vanilla Bean Yoghurt
Liddells
B NOVA 4 Eco-Score B
Liesa Varškė 0,2%
FarmMilk
A NOVA 1
Bourbon Vanille Pudding
Edeka,Edeka Herzstücke
C NOVA 4
Iogurte Grego Natural Super Preço
OIKOS,Danone
C NOVA 3 Eco-Score B
Schwarzwälder Kirsch
Joghurt mit der Ecke, Müller, Ehrmann
C NOVA 4 Eco-Score A
Grès d'Alsace affiné au Kirsch
D NOVA 3 Eco-Score B