Barcode: 8901207006029
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 13.2 g |
| of which sugars | 13.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, Sugar, Mango Pulp (10%), Acidity Regulator (INS 330), Stabilizers (INS 412 & INS 466), Antioxidant (INS 300). Flavours (Nature Identical and Artificial Mango Flavouring Substances) and Colour (INS 110). THIS IS EQUIVALENT TO 10% FRUIT JUICE CONTENT. Single Consumption Pack. Consume Immediately
Additives
e110
e300
e330
e412
e466
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Perkins, Jackson Triggs Sauvignon Blanc
Perkins
B
LongHorn Steakhouse, Patron Platinum Margarita
LongHorn Steakhouse
Starbucks, Clover Brewed Coffee, Grande
Starbucks
B
Wawa, Iced Latte, 16 Oz
Wawa
B
Bonefish Grill, Cappuccino
Bonefish Grill
B
Wawa, Cinnamon Churro Cappuccino FL, 12 Oz
Wawa
C
McDonald's, Iced Tea, Small
McDonald's
B
Sheetz, Smores Hot Mocha, Medium
Sheetz
E
Jack In The Box, POWERade, 20 Fl Oz
Jack in the Box
B
Panera Bread, Diet Mountain Dew, Large
Panera Bread
B
In-N-Out Burger, Minute Maid Light Lemonade, 22 Oz
In-N-Out Burger
Wawa, Decaffeinated Coffee, 16 Oz
Wawa
B