Barcode: 0699632000658
Real Fruit Orange
by ROBINSONS
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
WATER, ORANGE JUICE FROM CONCENTRATE, CONTAINS 2% OR LESS OF, CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, NATURAL FLAVOR, POTASSIUM SORBATE AND SODIUM METABISULFITE (AS PRESERVATIVES),, ACESULFAME K, SUCRALOSE, CELLULOSE GUM,, SUCROSE ACETATE ISOBUTYRATE, COLORED WITH BETA-CAROTENE.
Additives
e160a
e160ai
e202
e223
e330
e331
e444
e466
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Oat Nog
Earth's Own 🇨🇦
E NOVA 4
Buena Carrotena
Lowell Foods
C NOVA 1
ginger ale
canada dry
E NOVA 4
Oat Chocolate
Earth's Own
D NOVA 4
Coconut Water
maikai
B NOVA 1
Strawberry Passionfruit
Pop Jones
C NOVA 4
Maca
CANADA DRY DIET GINGER ALE
Canada Dry
C NOVA 4
Zero Sugar Raspberry Lemonade Ginger Ale
Canada Dry
C NOVA 4
Mini Cream Soda
Jones
E NOVA 4
Papa John's, Welchs Grape Soda, 20 Oz
Papa John's
C
Dandy Blend
Dandy Blend
NOVA 1