Barcode: 0850335006051
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 118.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 21.1 g |
| of which sugars | 19.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, peach and orange puree (peaches, sugar, oranges, natural flavors, annatto extract, citric acid), contains 2% or less of: lemon juice, guar gum*, chocolate coating: palm oil, sugar, coconut oil, cocoa, cocoa processed with alkali, soy lecithin, salt
Additives
e322
e322i
e330
e412
Related Products in Desserts
Paradis Glaces Super Coco
Paradis Glaces
D NOVA 4
Arlequin de fruits au naturel
Charles et Alice
A NOVA 4
Creme glacée chocolat intense
Malo
C NOVA 4
Creme glace au yaourt citron
Malo
C NOVA 4
Crème glacée caramel beurre salé
Malo
D NOVA 4
Floup au Lait
Floup
C NOVA 4
Crème glacée au yaourt a la fraise
Malo
C NOVA 4
Creme Glacee au yaourt
Malo
D NOVA 4
Glaçon aromatisé au sirop
Floup
C NOVA 4
Super coco
Paradis
D NOVA 4
Crème glacée café marbrée café
Paradis
D NOVA 4
Crème glacée au yaourt noix de coco
Malo
D NOVA 4