Barcode: 8901207004391
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 57.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 14.3 g |
| of which sugars | 14.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, Blend of Mango Pulp (25%)^, [Including Alphonso Mango Pulp (0.5%)] Sugar, Acidity Regulator (INS 330), Stabilizer (INS 440), Antioxidant (INS 300), Flavour (Nature Identical Flavouring Substances) and Colour [INS 160 a(iii)]. ^THIS CONTAINS 25% MANGO JUICE CONTENT.
Additives
e160a
e160aiii
e300
e330
e440
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Pineapple Coconut Flavored Sparkling Water Beverage
Clear American
C NOVA 4
Colombian Instant coffee
Great Value
Pear Juice
Parent's Choice
NOVA 1
Great Value Lemonade drink mix
Great Value
NOVA 3
Cola
Wal-Mart Stores Inc.
C NOVA 4
100% apple juice
Great Value
D NOVA 1
Jarabe sabor Marple
Members Mark
Purified Water
Member's Mark
B NOVA 1
Ground Flax Seed
Great Value
NOVA 1
Almendra con sabor vainilla
Member's Mark
B NOVA 4
ENHANCED PROTEIN POWDER
HERBALIFE 24
B NOVA 1
Blue Raspberry Sparkling Water
Clear American
C NOVA 4