Barcode: 0072180533296
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.8 g |
| of which sugars | 12.5 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, strawberries, white grape juice concentrate, apple juice concentrate, bananas, contains less than 1% of: guar gum, natural flavors, beet juice concentrate (color), ascorbic acid (vitamin c), citric acid, locust bean gum, carrageenan.
Additives
e330
e407
e410
e412
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Artisanal pasta
A NOVA 1
Severino, gnocchi, goat cheese
Severino, Severino Pasta Mfg.
C NOVA 3
Severino, homemade pasta, mixed greens and goat cheese ravioli
Severino, Severino Pasta Mfg.
D NOVA 3
Severino, homemade pasta, spinach ravioli
Severino, Severino Pasta Mfg.
C NOVA 3
Severino, homemade pasta, porcini ravioli
Severino, Severino Pasta Mfg.
D NOVA 3
Severino, homemade pasta, grilled vegetable ravioli
Severino, Severino Pasta Mfg.
C NOVA 3
Kids cuts dinosaur pasta
A NOVA 1
Severino homemade pasta, ravioli, kalamata olive & feta
Severino Homemade Pasta, Severino Pasta Mfg.
C NOVA 3
Gnocchi
C NOVA 3
Tortellini rosa
D NOVA 4
Roasted butternut squash ravioli homemade pasta, roasted butternut squash ravioli
B NOVA 4
Severino, homemade pasta, artichoke & reggianno ravioli
Severino, Severino Pasta Mfg.
B NOVA 3