Barcode: 5010438013683
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
water, mixed fruit juices from concentrate 10% (grape, blackcurrant, raspberry), acids (citric acid, malic acid), vimto flavouring (including natural extracts of fruits, herbs, barley malt and spices), vegetable and plant extracts, sweeteners (sucralose, acesulfame k), nutritional informati typical values er preservatives (potassium sorbate, sodium energy fat suitable for vegetarians benzoate), vitamin c, acidity regulator
Allergens
gluten
Additives
e202
e296
e330
e950
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pain de mie
Carrefour
C NOVA 4
Orange
Carrefour
NOVA 4
Pain de mie Complet
Carrefour
A NOVA 4
Asperges blanches moyennes
Carrefour
A NOVA 3
Gnocchi
Carrefour Extra
C NOVA 3
Gnocchi à poêler
Carrefour
C NOVA 3
Purée de pommes de terre
Carrefour
NOVA 3
Jalapeno
Carrefour
C NOVA 4
Artichauts à la romaine
Carrefour
C NOVA 3
Tortilla Nature
Carrefour
C NOVA 3
Pain burger simply
Carrefour
C NOVA 4
Torsades pâtes d'Alsace IGP
Carrefour
A NOVA 1