Barcode: 0072275102048
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 8.3 g |
| of which sugars | 8.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, real sugar, vegetable glycerin, real ginger, natural flavorings, citric acid, sodium benzoate (preservative), phosphoric acid, caramel coloring, caffeine
Additives
e150c
e211
e330
e338
e422
Related Products in Beverages
Lemonade, Strawberry
Monster Energy Company
E NOVA 4
Absolutely Zero Energy Drink
Monster, Monster Energy Company
C NOVA 4
Hubert's, Raspberry Lemonade, Raspberry
Monster Energy Company
E NOVA 4
Mango Lemonade
Monster Energy Company, Hubert's Lemonade
E NOVA 4
Peace Tea, Green Tea
Monster Energy Company
D NOVA 4
Energy iced tea drink
C NOVA 4
Hansen's, ginger ale cane soda, ginger
Hansen's, Monster Energy Company
E NOVA 4
Peace Tea, Caddy Shack, Ice Tea + Lemonade
Monster Energy Company
D NOVA 4
Original Lemonade
Monster Energy Company, Hubert's Lemonade
E NOVA 4
Peace Tea, Iced Tea, Razzleberry
Monster Energy Company
D NOVA 4
😡😡😡😡😡AHHHHH
Monster Energy
C NOVA 4
Peace Tea, Sweet Lemon Tea, Lemon
Monster Energy Company
D NOVA 4