Barcode: 0688267164002
Real Grapefruit Segments
by Ahold
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 8.2 g |
| of which sugars | 3.8 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Red grapefruit, water, sorbitol, preservatives (ascorbic acid, potassium sorbate, sodium benzoate), citric acid, elderberry juice (color), acesulfame potassium, sucralose.
Additives
e202
e211
e330
e420
e950
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Melange gourmand
Les Crudettes
NOVA 1
Confit de figue violettes
Maison Sauveterre
D NOVA 1
mini pousses de haricots mungo
les crudettes
C NOVA 1
Tagliatelle Bio
Eatya, Vidya
B NOVA 1
Jeunes pousses d'épinard
les crudettes
A NOVA 1
Mâche XXL
Les Crudettes
A NOVA 1
Feuille de chêne
Les Crudettes
A NOVA 1
Farine d'orge complète
Talbina
A NOVA 1
Salade feuille de chene
Les Crudettes
A NOVA 1
Guacamole épicé
Les Crudettes
C NOVA 4
Laitue rouge
Crudettes
A NOVA 1
Baby carottes (format familial)
La Ferme à Jules
A