Barcode: 0078732004122
Real Guacamole
by Casa Sanchez
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 117.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Avocados, tomatoes, onions, cucumbers, peppers, lemon juice, sea salt, ascorbic acid & citric acid.
Additives
e330
Related Products in Condiments
majones LETT
Mills
C NOVA 4
Hot Dog Dressing
Eldorado,Unil,SalatMesteren
D NOVA 4
Mills majones
Mills as
NOVA 4
Oh yeah american BBQ-saus
Eldorado,Örneborfs Delikatesser,Unil
E NOVA 4
Grov sennep
Unil as
C NOVA 4
2 poser Ekte majones
Mills
D NOVA 4
Red Mango Chili Majones
Mills
D NOVA 4
BBQ Saus
Eldorado
E NOVA 4
Tzatziki 130ml Eldorado
Unil as
NOVA 4
Pasta sauce
Vilje
C NOVA 3
Sticks Saus Korean BBQ
Eldorado,Unil,SalatMesteren
E NOVA 4
Pastasaus med basilikum
First Price
A NOVA 4