Barcode: 0011161403838
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 317.0 kcal |
| Fat | 14.7 g |
| of which saturated | 9.8 g |
| Carbohydrates | 39.1 g |
| of which sugars | 26.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
MILK, CREAM, BUTTERMILK, CORN SYRUP, WHEY, SUGAR, HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, CONTAINS 2% OR LESS OF COCOA PROCESSED WITH ALKALI, MONO & DIGLYCERIDES, GUAR GUM, SODIUM PHOSPHATE, CELLULOSE GUM, SODIUM CITRATE, POLYSORBATE 80, CARRAGEENAN, NATURAL AND ARTIFI
Additives
e331
e339
e407
e412
e433
e466
e471
Related Products in Undefined
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4