Barcode: 0078700009142
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 266.7 kcal |
| Fat | 4.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 46.7 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 11.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Enriched wheat flour [flour, malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid], water, wheat gluten, yeast, sugar, soybean oil, sesame seeds, salt, potato flakes, malt extract (corn and barley), monoglycerides, calcium sulfate, calcium propionate (preservative), datem, grain vinegar, monocalcium phosphate, soy lecithin, potassium iodate.
Additives
e282
e322
e322i
e341
e341i
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
streghette
Multicereals
E NOVA 3
Penne Mezzane Rigate
NOSARI
B NOVA 1
Misto funghi
Montalbano
C NOVA 4
Pane di tipo 0, Filone Primo Prezzo 1000
Il Forno di Famiglia
A NOVA 3
CONFETTERIA LEONE
E NOVA 4
Streghette
Multicereals
D NOVA 3
Bruschetta ai pomodori essiccati
Montalbano
D
Pane Integrale affettato
B NOVA 3
FUNGHI
Montalbano
C NOVA 4
Peperoni a Filetti
Camporicco
C NOVA 3
Sugo semplice con legumi
Mutti
B NOVA 4
Penne Rigate
Nosari
B NOVA 1