Barcode: 9421906393064
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 52.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.9 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
water, skim milk powder, strawberry puree (6%), apple juice concentrate, spray dried whey protein concentrate (milk), live cultures
Allergens
milk
Related Products
Sea salt pistachio delights, sea salt
D NOVA 3
Dark Chocolate Covered Cashews
Gold Emblem
E NOVA 4
Ruby red grapefruit juice cocktail, ruby red grapefruit
E NOVA 4
Nutritional shake, strawberry
E NOVA 4
Luxury wafers
E NOVA 4
Naturally caffeine ginger ale free
E NOVA 4
Applewood Smoked Bacon Jerky
Gold Emblem
E NOVA 3
Glucose tablets
NOVA 4
Fruit punch beverages
Cvs Pharmacy Inc.
E NOVA 4
Just The Basics, Cookies, Chocolate Chip
Cvs Pharmacy Inc.
E NOVA 4