Barcode: 0021000026876
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 692.3 kcal |
| Fat | 76.9 g |
| of which saturated | 11.5 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
soybean oil, water, eggs , vinegar, contains less than 2% of sugar, salt, egg yolks, natural flavor (contains mustard), lemon juice concentrate, calcium disodium edta (to protect flavor), dried garlic, dried onions, paprika
Allergens
eggs
mustard
soybeans
lemon
Additives
e385
Related Products in Condiments
Taco Shells
Doritos, Old el paso
C NOVA 4
Tomato Sauce Pizza Topping
Napolina
C NOVA 4
Authentic Indian Masala Chilli Sauce
Maggi
E NOVA 4
Sauce douce
Doritos
B NOVA 4
Tomato & Basil Pasta Sauce
Napolina
A NOVA 4
Authentic Indian Tamarind Sauce
Maggi
E NOVA 4
Napolina italian tomato red chilli snd olive oil
Napolina
A NOVA 3
Doritos Hot Salsa 300g imo
Doritos
B NOVA 4
Salsa Hot
Doritos
B NOVA 4
Smokin' BBQ Sauce
Walkers
D NOVA 3
Tomato passata
Napolina
A NOVA 1
Tomato and basil pasta sauce
B NOVA 4