Barcode: 0052500050016
Real mayonnaise since
by Duke's
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 714.0 kcal |
| Fat | 85.7 g |
| of which saturated | 10.7 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Soybean oil, eggs, water, distilled and cider vinegar, salt, oleoresin paprika, natural flavors, calcium disodium edta added to protect flavor.
Additives
e160c
Related Products in Condiments
Aceto balsamico IGP
Crai
Sugo con funghi porcini
Manzoni, Peccati con gusto
NOVA 4
Pesto alla genovese
Crai
E NOVA 4
Maionese
Biffi, Crai
E NOVA 4
Sugo al ragù
Crai
C NOVA 4
Arrabbiata
Althea,La Doria
A NOVA 3
Besciamella
Crai
D NOVA 4
Sugo al Basilico
Crai
A NOVA 4
Salsa Barbecue
Crai
D NOVA 4
Che sugo ai carciofi
Nova
B NOVA 4
Maionese
Crai
E NOVA 4
Sugo alla Arrabbiata
la Dispensa
B NOVA 4