Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 474.0 kcal |
| Fat | 23.7 g |
| of which saturated | 10.5 g |
| Carbohydrates | 57.9 g |
| of which sugars | 34.2 g |
| Fiber | 7.9 g |
| Proteins | 7.9 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Toasted coated multigrain cereal base (whole grain rolled oats, sugar, whole grain rolled wheat, whole grain rolled rye, molasses, soybean oil, natural flavor), almonds, sugar, tapioca syrup, coconut, honey, semisweet chocolate chunks (sugar, unsweetened chocolate, cocoa butter, soy lecithin, vanilla extract), vegetable oil (palm kernel and palm oil), dried sweetened apples (apples, sugar, sunflower oil, ascorbic acid, citric acid), sunflower oil with tocopherol added to preserve freshness, water, cocoa (processed with alkali), cocoa powder, salt, glycerin, dry whey, nonfat dry milk, safflower oil, lactose, soy lecithin, vanilla extract.
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Tiramisu Au café
Carrefour
12 pains au chocolat au levain
Carrefour
Peanut ICE CREAM BARS
Carrefour
Duo Glacier Éventails & Cigarettes
Carrefour
Pop corn Salé
Carrefour
Clafoutis Aux abricots
Carrefour
Dipster Saveur Poulet braisé
Carrefour
Dessert noir
Carrefour
Stick Chocolat au lait
Carrefour
Fondant au Chocolat
Carrefour
Pop corn sucré
Carrefour
Caramel Ice Cream Bars
Carrefour