Barcode: 0041376943409
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,440.0 kcal |
| Fat | 65.3 g |
| of which saturated | 40.8 g |
| Carbohydrates | 196.0 g |
| of which sugars | 188.0 g |
| Fiber | 8.3 g |
| Proteins | 16.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SUGAR, COCOA BUTTER, CHOCOLATE LIQUOR, MILK, SOY LECITHIN AND PGPR (EMULSIFIERS), VANILLA, SALT.
Additives
e476
Related Products in Undefined
Organic Coconut Oil
Nature's Way
NOVA 3
Bacon Pieces
Hormel Black Label Real
E NOVA 4
Flour Tortillas
De Casa
NOVA 3
Soy Sauce
Trader Joe's
NOVA 3
Smoked Sausage
Rich Eckrich
E NOVA 4
Turkey Hoagie
Taylor Fresh Foods Inc.
B NOVA 4
Original Meatballs
Armour
D NOVA 4
Organic Salsa Mild
Full Circle Market
A NOVA 3
Lightly Salted Blue Diamond Almonds
Blue Diamond
C NOVA 3
Whole Water Chestnuts
Kroger
A NOVA 1
Fish Sticks
Gorton's
C NOVA 4
Neapolitan Vanilla, Chocolate and Strawberry Ice Creams
Friendly's
E NOVA 4