Barcode: 0040000387138
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 462.0 kcal |
| Fat | 20.3 g |
| of which saturated | 12.9 g |
| Carbohydrates | 68.4 g |
| of which sugars | 57.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Milk chocolate (sugar, cocoa butter, skim milk, chocolate, lactose, milkfat, soy lecithin, artificial flavor), corn syrup, sugar, hydrogenated palm kernel oil and/or palm oil, skim milk, milkfat, less than 2% - lactose, salt, chocolate, artificial flavor.
Allergens
milk
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Pumpkin seed
C NOVA 3
Black Pepper & Sea Salt Crackers
Lidl Rivercote
C NOVA 4
Dubai style chocolate
Rolling Pin
E NOVA 4
Scharffen berger, tasting squares fine artisan chocolate
E NOVA 4
Country house, yogurt & sesame
Country House
E NOVA 4
Country house, mixed nuts, chia, flaxseed
Country House
C NOVA 3
Country house, white sesame crackers, chia + flaxseed
Country House
C NOVA 3
Scharffen berger, bittersweet dark chocolate
E NOVA 4
Country house, coconut & nuts
Country House
D NOVA 3
Chocolate maker's series bean to bar
D NOVA 4
Country house, cashew chia + flaxseed
Country House
C NOVA 3
Country house, yogurt & nuts
Country House
E NOVA 4