Barcode: 0072400019104
Real mint jelly
by Polaner
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
germany, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 278.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, CORN SYRUP, WATER, PECTIN, SUGAR, CITRIC ACID, OIL OF SPEARMINT, YELLOW 5, BLUE 1
Additives
e102
e133
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
K Classic Himmlisch fein Aprikose
K-Classic
D NOVA 4
Natives Olivenöl Extra
TIP
NOVA 2
Gemüsemais knackig
TIP
C NOVA 3
Dürüm Klassik
Chef Select to Go
D NOVA 4
Buttergemüse
TIP
C NOVA 3
Nudeln Penne
Ja
A NOVA 1
Tomaten stückig
Tip
A NOVA 1
Gurkensticks
TIP
C NOVA 4
Delikatess Rotkohl
Tip
B NOVA 3
Frozen Smoothie Stick
Vemondo
A NOVA 4
Kräter-Butterbaguette
TIP
D NOVA 4
Kidneybohnen
TiP, TiP Bohnen
B