Barcode: 5060250660428
Real Oaty Granola
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
fsc
fsc mix
no palm oil
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 407.0 kcal |
| Fat | 13.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 57.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Whole Grains 77.5% (Rolled Oats, Wholegrain Spelt Flour), Honey, Olive Oil, Sea Salt, Vanilla Extract.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lowfat cranberry, granola old-fashioned rolled oats
C NOVA 4
Jelly
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
D NOVA 4
Granola old-fashioned rolled oats
Hannaford
B NOVA 4
Old Fashioned Whole Grain Oats
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
A NOVA 1
Enriched long grain white rice
B NOVA 1
Hannaford, preserves, strawberry
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
D NOVA 4
Coffee Creamer
C NOVA 4
Hannaford, 100% wholegrain oats
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
NOVA 1
Original nondairy coffee creamer
Hannaford
D NOVA 4
Wheat bulkie rolls
D NOVA 4
Hannaford, enriched long grain, precooked instant white rice
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
B NOVA 1
Cut corn
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
B NOVA 1