Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 218.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 6.0 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 18.8 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Crust (all natural* chicken breast with parmesan cheese [chicken breast, parmesan cheese {pasteurized part skim milk, cheese cultures, salt, enzymes}, less than 2% water, salt, sunflower oil, natural flavor]), scrambled eggs (whole eggs, non-fat milk, corn starch, citric acid), mozzarella cheese (pasteurized milk, cheese cultures, salt, enzymes), white american cheese sauce (milk [milk, vitamin d3], water, white american cheese [american cheeses {milk, culture, salt, enzymes}, water, milkfat, sodium citrate, salt, sodium phosphates], corn starch, salt, expeller pressed canola oil, natural flavor [potato maltodextrin, natural flavor, gum arabic], white distilled vinegar, garlic powder, natural smoke flavor, white pepper, xanthan gum, turmeric), fully cooked all natural* uncured bacon topping no nitrite or nitrates added except as naturally occurring in sea salt and celery juice powder (cured with: water, sea salt, cane sugar, natural flavors).
Allergens
Additives
Related Products in Meals
Organic Great Value, Macaroni & Cheese Classic Cheddar
Great Value Organic
Premium Shells & Cheese
Great Value
Jalapeno chili with beans
Chili con carne
Great value, macaroni & cheese spirals
Great Value
Sriracha chili with beans
Seasoned angus roast beef
Great value, thick & creamy macaroni & cheese
Great Value
Premium shells & cheese
Chipotle chili with beans
Great value, macaroni & cheese
Great Value
Organic shells & white cheddar macaroni & cheese
Great Value