Barcode: 0011140103896
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 81.2 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 6.3 g |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 3.9 g |
Ingredients
Idaho potatoes (dry), salt, dextrose. freshness preserved with sodium bisulfite.
Additives
e222
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic 3 Grain Tempeh
Trader Joe's
A NOVA 1 Eco-Score A
Lower Carb Pizza Schnitte
Panifactum
C NOVA 4
Fusilli bio aux lentilles corail
Greenweez
A NOVA 1
Sweet & Chili Beef Style
Like
C NOVA 4 Eco-Score A
CHOCOLATE ripple PLANT-BASED MILK
ripple
C NOVA 4
Organic Croutons Caesar
Fresh Gourmet
C NOVA 4
California extra virgin olive oil liter
B Eco-Score E
Ruffles Sea Salted
Ruffles
D NOVA 3 Eco-Score B
Organic Bagels Cinnamon Raisin Remix
Dave's Killer Bread
C NOVA 4 Eco-Score B
Veggie meal starters veggie crumbles
Morning Star Farms
NOVA 4
Crunchy Blends Italian
Fresh Express
A NOVA 1
Muffin Splits Spicy Fruit
Nature's Fresh
C NOVA 4 Eco-Score B