Barcode: 0041800420247
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 82.4 g |
| of which sugars | 70.6 g |
| Fiber | 7.8 g |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Apple puree concentrate, concord grape juice concentrate, strawberry puree, blackcurrant puree, blueberry puree, citrus fiber, natural flavor, lemon juice concentrate, fruit pectin.
Additives
e440
Related Products in Snacks
Lindor Dark 60%
Lindt
E NOVA 4
Milka Oreo Brownie
Milka
E NOVA 4
Bonbons à l'eucalyptus
AmanieNord Fresh, Lidl
E NOVA 4 Eco-Score B
Ropes
sweetarts
E NOVA 4
Più integrali
Galbusera
C NOVA 4 Eco-Score C
Muffins aux pépites de chocolat
Boni
E NOVA 4 Eco-Score D
Cookie Island milk chocolate
Sondey
E NOVA 4 Eco-Score C
Tortilla-Chips - Käse
Snack Food Poco Loco, Sun Snacks
D NOVA 4 Eco-Score A
Magretti
Galbusera
D NOVA 4 Eco-Score B
PICK UP! FOURRE LAIT 28G x 24 x 12
Leibniz
E NOVA 4 Eco-Score E
Milchschokolade
Lindt
E NOVA 4
Galleta Coral Boer Choco Nata 330GR
Coral
E NOVA 4 Eco-Score E