Barcode: 0084114117388
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 571.0 kcal |
| Fat | 32.1 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | 10.7 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Sweet potatoes, safflower, and/or sunflower and/or canola oil, sea salt.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ratatouille Niçoise, 375 Grammes, Marque Cora
Cora
A NOVA 4
Brocolis en fleurettes
Cora
A NOVA 1
Jus D'ananas, Brique D'un Litre, Marque Cora
Cora
D NOVA 1
Pousses De Soja 3 Fois 90 Grammes
cora
C NOVA 4
Haricots rouges
Cora
B NOVA 3
Lentilles préparées
Cora, Groupe Louis Delhaize
B NOVA 4
Haricots verts
Cora
A NOVA 3
Pousses de haricots mungo pousses de soja
Cora
C NOVA 3
Margarine spéciale cuisson et pâtisserie
Cora
E NOVA 4
Nectar pomme
Cora
D NOVA 4
Huile De Tournesol, Bidon De 2 Litres, Marque Cora
Cora
D NOVA 2
Petits Pois Carottes Très Fins
Cora
A NOVA 4