Barcode: 0793573934857
Real Steak Jerky
by Chef's Cut
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 8.9 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 17.9 g |
| of which sugars | 17.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 42.9 g |
| Salt | 3.5 g |
Ingredients
Beef, soy sauce (water, hydrolyzed corn and soy protein, corn syrup, salt, caramel color, lactic acid, potassium sorbate), sugar, horseradish (horseradish roots, vinegar, salt and mustard oil), worcestershire sauce (distilled white vinegar, molasses, sugar, water, salt, onions, anchovies, garlic, cloves, tamarind extract, natural flavorings, chili pepper extract), liquid smoke (water, natural hickory smoke concentrate), black pepper, red pepper, sodium nitrite.
Additives
e150c
e202
e250
e270
Related Products in Snacks
Rubicon Bakers, Handcrafted Cupcakes, Mint Chocolate Chip
Rubicon Enterprises Inc.
E NOVA 4
Rubicon Bakers, Handcrafted Carrot Muffins
Rubicon Enterprises Inc.
E NOVA 4
Handcrafted cupcakes, filled with dark chocolate
E NOVA 4
Rubicon Bakers, Muffins, Blueberry
Rubicon Enterprises Inc.
D NOVA 4
Peanut butter chocolate
E NOVA 3
Handcrafted cupcakes
E NOVA 4
Rubicon Bakers, Fruit & Bran Muffins
Rubicon Enterprises Inc.
D NOVA 4
Morning glory muffins
E NOVA 4
Rubicon Bakers, Handcrafted Cookies And Cream Layer Cake
Rubicon Enterprises Inc.
E NOVA 4
Pumpkin muffins
D NOVA 4
Rubicon Bakers, Handcrafted Chocolate Streusel Muffins
Rubicon Enterprises Inc.
D NOVA 4
Handcrafted Cupcakes Filled With Vanilla Cream
E NOVA 4