Barcode: 0708163123641
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 458.0 kcal |
| Fat | 21.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 59.9 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 10.6 g |
| Proteins | 10.6 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Popcorn, olive oil, whey, tapioca maltodextrin, salt, buttermilk, cheddar cheese (cultured milk, salt, enzymes), natural flavors, lactic acid, yeast extract, citric acid.
Allergens
milk
Additives
e270
e330
Related Products in Snacks
Lait amandes caramelisees pointe de sel
Carrefour
E NOVA 4
Chocolate 52% especial postres
Carrefour BIO, Carrefour
E NOVA 4
COEUR à la Menthe
Carrefour
E NOVA 4
Le petit beurre chocolat au lait
Carrefour
E NOVA 4
Chocolat au lait - Saveur Caramel à la fleur de sel
Carrefour
E NOVA 4
Tuiles saveur Paprika
Grand Jury
D NOVA 4
Chocolat noir
Carrefour
E NOVA 3
Spéculoos
Carrefour
E NOVA 3
Le petit beurre tablette chocolat noir
Carrefour
E NOVA 4
Tuiles Classic
Grand Jury
D NOVA 4
Chocolat noir
Carrefour
NOVA 4
Piccolos cœur saveur chocolat noisette
Carrefour
E NOVA 4