Barcode: 0044700059913
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 28.6 g |
| Salt | 3.4 g |
Ingredients
Mechanically separated turkey, turkey, water, salt, sugar, seasoning (salt, sugar, maltodextrin, smoke flavor, spice [mustard]), sodium phosphates, potassium chloride, sodium ascorbate, sodium nitrite, canola oil.
Allergens
mustard
Additives
e250
Related Products in Condiments
Holiday seafood crab dip
D NOVA 4
Savory spinach dip
D NOVA 4
Tzatziki sauce/dip
D NOVA 4
Luv yu, thai sweet chili sauce
C NOVA 4
Jalapeno seafood crab dip
E NOVA 4
Dill dip
E NOVA 4
Seafood crab dip
E NOVA 4
Crisy Fry Mix
Drake's Batter Mix Co.
E NOVA 4
Artichoke parmesan dip
D NOVA 4
Pepper-jack poblano spinach dip
E NOVA 4
Crispy frymix
Drake's Batter Mix Company
E NOVA 4
Savory spinach di[
D NOVA 4