Barcode: 0011110135315
Real Uncured Bacon Pieces
by Simple Truth
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 429.0 kcal |
| Fat | 35.7 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 28.6 g |
| Salt | 3.9 g |
Ingredients
PORK, WATER, SEA SALT, CANE SUGAR, CULTURED CELERY EXTRACT, SMOKED SUGAR, SPICE EXTRACT
Related Products in Meats And Their Products
Bœuf Bourguignon et ses Pommes de Terre
Natur House
A NOVA 4
Jamon serrano
Manchenieto
D NOVA 3
Choriza extra
Unide
E NOVA 4
Chopped pavo
unide
D NOVA 4
Jamón Serrano
Unide
E NOVA 4
Poulet à la mourtade
Naturhouse
A NOVA 4
Poulet au curry
NATURE HOUSE, Naturhouse
B NOVA 4
Chorizo Pamplona
Unide
E NOVA 4
Porc au caramel et riz naturhouse
Naturhouse
D NOVA 4
Chili con carne et riz
Natur House
B NOVA 4
Chorizo Artisanal Piquante Extra
E NOVA 4
Hamburguesa de buey y vaca
Simon's
C NOVA 4