Barcode: 0084114900029
Real Vegetable Chips
by Kettle
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 536.0 kcal |
| Fat | 35.7 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 57.1 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Sweet potatoes, safflower and/or sunflower and/or canola oil, sugar, dried cane syrup, salt, maple sugar, maltodextrin, spice, brown sugar, natural flavors, sea salt, dried molasses.
Related Products in Snacks
Petit beurre
Auchan
E NOVA 3
Pains au lait aux pépites de chocolat
Auchan
D NOVA 4
Crousty Abricot
Auchan
C NOVA 4
Mmm ! - 8 douceurs croustillantes aux noisettes
Auchan
E NOVA 4
Bâtonnets gourmands chocolat au lait
Auchan
E NOVA 4
Gaufres nappées au chocolat belge
Auchan
E NOVA 4
Flan pâtissier
Auchan
D NOVA 4
Pain d'épices fondant
Auchan
D NOVA 4
Barres Chocolat
Auchan
E NOVA 4
Chocolat noir aux écorces d'orange confites
Auchan
E NOVA 4
Cuillers spécial dessert
Auchan, Auchan Production, Groupe Auchan
E NOVA 4
Régliss' Fun
Auchan
E NOVA 4