Barcode: 0845172000799
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 8.3 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 33.3 g |
| of which sugars | 16.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 8.3 g |
Ingredients
Wasabi (wasabia japonica), sweet potato syrup, green pea fiber, rice oil, salt, water, tapioca dextrin, ume brine (ume plum, salt), mustard oil
Additives
e1400
Related Products in Condiments
Bramwells Tomato Ketchup
Aldi
C NOVA 4
Griechischer Pitabrot-Dip - Tomaten, Walnüsse & Basilikum
Lyttos, I. Schroeder
D NOVA 3
Grillsenfzubereitung - Tomate-Paprika
Aldi, BBQ, Süko
E NOVA 4
Mayonnaise 25%
Le Gusto
D NOVA 4
Pesto Genovese
Bio natura
E NOVA 3
Griechischer Pitabrot-Dip - Rote Linsen, Tomaten & Kürbis
Lyttos, I. Schroeder
B NOVA 4
Kremser Senf
Le Gusto
C
Griechischer Pitabrot-Dip - Paprika, Feta & Tomaten
Lyttos, I. Schroeder
D NOVA 4
Salsa di pomodoro ciliegino
I colori del Sapore
C NOVA 3
Griechischer Pitabrot-Dip - Grüne Oliven, Aprikosen & Mandeln
Lyttos, I. Schroeder
C NOVA 3
Bio-Tomatenketchup - Curry
Nur Nur Natur, Bio Ole
C NOVA 3
BRAMWELLS TOMATO KETCHUP ALWAYS READ THE LABEL ALL
Bramwells
C NOVA 4